پروژه روبات تعقیب کننده نور خورشید با پردازش تصویرMatlab,AVR

پروژه روبات تعقیب کننده نور خورشید با پردازش تصویرMatlab,AVRپروژه روبات تعقیب کننده نور خورشید با پردازش تصویرMatlab,AVR

هدف از ساخت ربات تعقیب کننده نور (دنبال کننده خورشید)، پیدا کردن لحظه به لحظه جهتی است که بیشترین تابش پرتوهای نور در آن راستا دریافت می شود یا به عبارتی دیگر منبعی پر نورتر در آن امتداد یافت می شود. بدیهی است که سلول های خورشیدی که کار آنها تبدیل انرژی نور به انرژی الکتریکی است در مسیر مورد نظر توان الکتریکی بیشتری تولید می کنند و بدینوسیله مدار می تواند از ابتدای صبح که خورشید از شرق طلوع می کند تا شب هنگام که در غرب غروب کند، سلول های خورشیدی را برای دریافت بیشترین بازه در بهترین سمت و سوی هم جهت نماید. برنامه ربات به نحوی نوشته شده است که وقتی تغییر جهت صحیح انجام شد، برای کاهش تلفات انرژی الکتریکی در Motor موتور به کلی خاموش می شود و زمانی که منبع نور جابجا شود، مجددا راه اندازی خواهد شد.
شرح پروژه:
با استفاده از دوربین تصاویر رو دریافت میکنیم.این تصاویر توسط متلب و برنامه نوشته شده پردازش تصویر تحلیل و “موقعیت دقیق” خورشید در آسمان تشخیص داده میشود. با توجه به اطلاعات به دست آمده از “محل دقیق مرکز نور خورشید” و “موقعیت فعلی خورشید در آسمان” از طریق پورت سریال متلب به میکرو کنترلر فرمان میدهد.و خورشید دقیقا در مرکز تصویر دوربین قرار میگیرد و در این حالت حداکثر میزان نور خورشید دریافت میشود.
مخصوص اعضای ویژه(vip)
به میکرو کنترلر دو عدد موتور وصل شده است:
یک موتور حرکت افقی (حرکت به سمت راست و چپ) و موتور دیگر حرکت عمودی (حرکت در جهت بالا و پایین) دوربین و پنل خورشیدی را تامیین میکنند. حرکت لحظه به لحظه و دقیق موتورها به وسیله متلب کنترل میشود تا با حرکت خورشید، دوربین و پنل خورشیدی حرکت کنند.
تصویر دریافتی از دوربین
تصویر پردازش شده در متلب
مدل قسمتهای مکانیکی ربات
در فایل دانلود:
  • برنامه کامل پردازش تصویر متلب
  • شبیه سازی میکرو در پروتئوس
  • توضیحات لازم برنامه متلب و میکرو

قیمت ۵۰۰۰ تومان

نمونه رضایت مشتریان ما

درباره ی تیم نازروید

همه چیز با شوق و علاقه نوجوانی آغاز شد"مثل حس ناب عشق اول" سالها میگذرید و هر روز این حس تکرار میشود... با اشتیافی بی پایان سایت نازروید را بنا نهادیم و بهترین ها رو براتون قرار خواهیم داد.

یک دیدگاه

  1. سردخانه صنعتی

    وای خیلی خوبه ساییتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.